1.Rugby Club Slovan Bratislava > Zlin - Slovan 30:22 (8:10)

Zlin - Slovan 30:22 (8:10)

23.4.2013

V pořadí již 10. kolo I. ragbyové ligy tentokrát hráči RC Slovanu Bratislava zavítali do Zlína, kde v loňském roce odehráli velmi dobrá utkání. Odhodlání v pokračování zanechaného dobrého dojmu bylo obrovské. Bohužel však štěstěna odvrátila svoji tvář a smůla se belasím lepila na paty. Utkání skončilo 30 : 22 s poločasovým výsledkem 8 ku 10 ve prospěch hráčů Slovanu. Přitom se nedá říci, že se jednalo o poklidné tempo, či snad o herní převahu domácích hráčů. Zcela jednoznačně to bylo vyrovnané utkání, kdy měli domácí mírně navrch, snad jen díky oné kapince štěstí, která chyběla hostím při dokončování slibných akcí. Hosté přijeli opět v plném počtu včetně 7 náhradníků, což je vždy dobrý počinek dobrého utkání.

Opravdu celých 17 minut domácí nebyli schopni se dostat z vlastní dvaadvacítky a skutečně zuby nehty ubránili svoje brankoviště od položení bodů. Jen díky herní vyzrálosti dokázali v 17 minutě opakovaným ubráněním postupu slovanistů získat míč a z jediného protiútoku dokázali bez větších problémů skórovat drop kopem a jít do vedení 3 : 0. Hra se těmito body vyrovnala a již ve 20 minutě zvyšovali své vedení domácí položením bez prokopu na 8 : 0. Hosté se však nevzdávali a s velkou bojovností získávali kousek po kousku území, velmi dobře bránících domácích hráčů. V 32 minutě z trestného kopu korigoval výsledek Dan Puha na 8 : 3. Hráčům Slovanu se tímto trestným kopem vrátila ubývající bojovnost a z krásné akce roje Ľudo Vereš skóroval a s prokopem šli do vedení na 8 : 10. Tímto stavem skončil první poločas a dle mého skromného názoru odpovídal tento stav výkonu oběma mužstev.

Do druhého poločasu vlétli domácí s větším úsilím o zisk bodů a již v 49 minutě dokázali skórovat položením 5 bodů bez prokopu a stav se změnil ve prospěch domácích na 13 : 10. Útočníci hostí dali o sobě vědět a Braňo Hyben po úniku skóroval položením 5 bodů a bez prokopu se stav zastavil na těsných 13 : 15 pro hráče Slovanu. Následnou šňůrou opakujících se chyb hostí i přes jejich velkou bojovnost, šlo do vedení domácí mužstvo poměrem 30 : 15. V samotném závěru při snaze otočit výsledek korigovali hosté výsledek Radkem Fialkou s prokopem Dana Puhy na konečných 30 : 22. S tímto výsledkem se pak již tito nedělní soupeři rozešli.

Závěrem bych rád popřál belasím do dalších kol více štěstí, při jejich obrovském úsilí o vítězství.