Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > Zlín prohrál domácí zápas baráže o extraligu

Zlín prohrál domácí zápas baráže o extraligu

18.6.2007 RC Zlin - RK Petrovice 17 : 44

Zlín prohrál domácí zápas baráže o extraligu

Zlín prohrál v baráží na domácí půdě s extraligovými Petrovicemi a v sobotu v odvetě v Praze musí dohánět 27 bodové manko.

Po první půli jsme drželi ještě stav s kterým se dá něco dělat. I když nutno dodat, že jsme se celou první půli nedostali ke hře a jen jsme se bránili. Mlýny jsme sice vyhrávali, ale opět jsme nevyhrávali svoje autová vhazování. Kupili jsme navíc samé nevynucené chyby. Tím jsme ztráceli míče a nechávali je snadno a bez boje soupeři. První pětku jsme obdrželi po nesložení, pak nám soupeř dal body z TK (skládání hráčem jenž není 10 m, navíc za tento přestupek dostal žlutou kartu) a nakonec pětka po nepovedeném odkopu 3/4 z dvaadvacítky, kdy se míč odrazil od spoluhráče a soupeř se zorientoval nejdřív. Až v nastavení jsme korigovali z TK za 3 body.

Ve druhé půli nám nevyšel nástup, kde jsme dostali během 15 min. 22 bodů. Pětka z našeho mlýnu, kdy nás soupeř přetlačil a násladně přečíslil zadákem v útoku. pak následoval další nepovedený odkop a nesložení soupeře mělo za následek další body. Po té zvýšili skoré petrovičtí z dropu. Pak následovala další pětka po nesložení.
Po nutném vystřídání pro oživení hry se nám najednou začalo dařit to o čem jsme mluvili. Dávat co nejvíc (všechny) míče útokové spojce, která rozhodne zda půjdeme útokem do stran nebo budeme bourat jejich 3/4. Nejprve po akci do strany po křídle pokládá Polášek a v zápětí pokládá po rychlé rozehrávce TK Kotík T. Bohužel do konce utkání nezbývá moc času abychom s výsledkem udělali zázrak. Nakonec po další minele na zadáku, kdy se nám nepodařilo zachytit skákající míč dostáváme v poslední min. pětku.

Hráči zaslouží pochvalu snad jen za posledních 30 min. zápasu, kdy začali hrát podle stanovené taktiky. Nevím jak je možné že míče nechodili do útoku skoro celý zápas a najednou to šlo. Nedá se vyhrát zápas bez bojovnosti. Ta chuť po vítězství jako u předešlých zápasů mě tady dnes chyběla. Nebyla vidět. Obrana nehrála aktivně do předu, nenapadali jsme rozehrávku soupeře v zárodku, pouze jsme čekali na místě až si přiběhne k nám a ukáže nám něco nového ze svých útočných signálů. Nebudu mluvit o autech. To je pouze holá tragédie. A bez nich nelze zapojit útočníky do hry.

Závěrem snad jen to, že do odvety vstoupíme odhodlaněji a že se pokusíme vyhrát i na hřišti soupeře. Postup už je na 95% ztracen ale můžeme udělat vše pro to abychom odešli se ctí. I tak je to ovšem velmi úspěšná sezóna.

Sestava: Stoklásek J., Petřík, Puverle, Dvořák, Motýl, Juřík, Pekáček, Novosád, Mrlík, Kotík M., Hejmala ml., Kotík T., Žilka, Polášek, Najman
Střídali: Hejmala st., Prokeš, Stoklásek L., Ševčík Nachystaní byli: Kovařík, Gregůrek, Adámek

Body Zlín: Polášek 5
Kotík T. 5
Kotík M. 7 (3 TK, 4 KPP)