Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > Zápas Slovensko - Turecko očami prezidenta SRU - Eduarda Krütznera

Zápas Slovensko - Turecko očami prezidenta SRU - Eduarda Krütznera

7.5.2012

Turecká výprava přiletěla ve středu 25. 4 na etapy do Vídně, odkud byla zajištěna doprava do hotelu. Tam na ně čekal manager SRU Vladimír Kubala a Michal Mihalík, kteří doladili s prezidentem a trenéry TRF detaily jejich pobytu. Nebylo to jednání jednoduché, protože Turci měli jiné požadavky např. na stravu a časy tr. jednotek, než na kterých jsme se domluvili, ve více jak třiceti mailové komunikaci a několika telefonických hovorech.

Turci se připravovali od středy do soboty na hřišti Slovanu Bratislava v Čunově, kde absolvovali celkem 6 tr. jednotek. Měli tak velmi dobré podmínky se na utkání kvalitně připravit. Slovenská reprezentace tuto možnost bohužel neměla a navíc někteří slovenští krajánci působící v Českých klubech v sobotu odehráli extraligová utkání. Slovenská reprezentace se tak sešla v Čunově v neděli ráno, kde absolvovala jeden trénink, společný oběd a krátký mítink před samotným utkáním.

Utkání se hrálo v neděli od 15 hod. za velmi teplého počasí. Náš soupeř dominoval především ve standardních situacích, které si dobře zažil při výše zmíněných šesti trénincích. Irský trenér Niall Doherty ve službách turecké reprezentace nominoval do základní sestavy patnáctku krajánků především z Francie, ale také z Německa, Anglie i Walsu. Na Slovenské reprezentaci byla poznat nesehranost a s tím spojená nedokonalá kolektivní hra. Nechyběla však tradiční bojovnost a nasazení, ze kterého jsme mohli stav utkání min. bodově lépe upravit. Vypracovali jsme si několik zajímavých pětkových situací, které jsme ale bohužel nedotáhli zdárně do konce a naopak jsme z některých z nich inkasovali přes celé hřiště.

Přesto si myslím, že diváci viděli velmi pěkné rugby, kde slovenským reprezentantům chyběla trocha toho herního štěstí.

Po utkání se obě reprezentace přesunuly do hotelu, kde proběhly oficiální proslovy, předání suvenýrů a pamětních plaket. Po společné večeři si pak slovenští reprezentanti měli možnost vyměnit se svými protějšky dojmy z utkání, ale třeba i kravaty s logem SRU vyrobené specielně k datu zápasu. Naše unie také obdržela od prezidenta TRU pozvánku k sehrání příštího přátelského utkání v jejich zemi.

 Musíme sportovně uznat, že Turecko bylo lepším týmem, na kterém byla jasně vidět zkušenost jejich lídrů, některých hrajících dokonce i v profesionálních klubech. Byl to rozhodně soupeř silnější než např. Bosna a Hercegovina, s kterou jsme hráli naposledy. Pozitivem tohoto utkání zajisté bylo to, že za národní tým poprvé nastoupilo hned několik nových reprezentantů a to nejen ze Slovanu Bratislava, ale také RC Spartak Trnava a RC Ravens Košice. Takovýchto přátelských utkání by Slovenská reprezentace potřebovala sehrát více, aby do kvalifikačních bojů ME nastoupila co možná nejlépe připravena a sehrána. V našich omezených finančních podmínkách se pokusíme odehrát další přípravu např. s regionálním výběrem Rakouska, Maďarska nebo s Českým extraligovým týmem.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na této velmi náročné akci a samozřejmě všem reprezentantům ale i jejich fanouškům.

               

                                                                                                  Eduard Krützner

                                                                                                  Prezident SRU

 

  

 

Po utkání SRU uspořádala v hotelu malý poločas s tradičním předáním upomínkových předmětů a vyhlášením nejlepších hráčů z obou týmů. V pondělí ráno jsme zajistili opět Turkům přepravu na letiště do Vídně. 

                                                                                     

PS:  Příprava této akce byla velmi náročná, způsob komunikace a mentalita Turků je přeci jen odlišná. Nakonec vše dobře dopadlo….

 

Slovensko : Turecko 

29. 4. 2012 – Bratislava – Čunovo  15hod.

Hlavní rozhodčí : Vladimír Kohout – CZ

SVK. 5 : 31 TUR. ( 0 : 18 )