Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > Turnaj na Cypre sa skončil pre Slovensko neúspechom

Turnaj na Cypre sa skončil pre Slovensko neúspechom

7.11.2007 Cyprus-Slovensko 38-8

Vo svojom druhom vystúpení na cyperskom kvalifikačnom turnaji 3D skupiny majstrovstiev Európy prehral tím Slovenska s domácim Cyprom krutým výsledkom 38:8. Začiatok zápasu sa odohral v réžii Slovákov, ktorí až do 11. minúty prakticky nepustili súpera na vlastnú polovicu. Cyprus tam posielal len výkopy, ktoré nasledoval faul na prijímajúceho hráča. Nanešťastie sa nepodarilo zaznamenať v tejto úvodnej fáze žiadne body položením ani z trestného kopu.

Martin Čmiel, ktorý proti Azerbajdžanu premenil všetko čo mal na dostrel si už na tréningu nerozumel s novým balónom Gilbert. Navyše bol zostrelený agresívnymi Cypranmi a tak rozhodujúcu fázu úvodného tlaku preležal na trávniku, kým ho zase neposkladal vynikajúci fyzioterapeut Jan Veselý.

V jedenástej minúte sa prvý krát prejavili kvality súpera, ktorý bol veľmi rýchly, aktívny v obrane a predvídavý. Slováci hrali pod tlakom a následné chyby Cyprus premieňal na pätky. Za stavu 19:0 sa na dvakrát lámal zápas. Do prestávky po prvom polčase dostali Slováci Cyprus pod tlak, chýbal tam hráč schopný prekonať posledných 5-8 metrov obrany. Rojníci mohli byť skladaní troma hráčmi naraz a Cyprus mal stále dosť ľudí pripravených na ďaľšiu fázu. Do prestávky Slovensko nebodovalo.

Počas prestávky sa oživili spomienky na Grécko, kde tiež skončil prvý polčas 20:0 a konečný výsledok bol 20:17. Hra vabank v druhom polčase na útočníkov a trestné kopy vychádzala len do stavu 19:8. Najprv premenil trestný kop Čmiel a vzápätí bol po niekoľkých fázach posledný na lopte Roman Nosko. Slováci hrali až do konca ale ďalší priebeh zápasu pripomínal úvodný polčas. Reprezentácii sa na prvý pokus nepodarilo kvalifikovať do 3C skupiny, ďaľšie dva roku bude hrať v 3D.

Body:Roman Nosko 5,Martin Cmiel 3

Zostava:Hankovski,Ondroušek,Puverle,Januš,Murár,Pfeifer,Kovács,Kurka,Poledna,Kučera,Cmiel, Klokner,Kozubík,Nosko,Kozubík

Striedali:
Stoklásek,Mihálik,Bolla,Benčík,Mana,Beladič,Majovský

Športová sezóna sa pre slovenské rugby pravdepodobne skončí 10.11. 2007 v Budapešti kde miestny klub Exiles privíta 1. RC Slovan Bratislava.

Od 29. 11. by mala nasledovať moja účasť na valnom zhromaždení FIRA-AER v Paríži, kde treba dohodnúť prípravné zápasy a udržať neformálnu koalíciu s Slovenskej rugbyovej únie Maďarskom, Izraelom a Luxemburskom. Od zeleného stola má perspektívu len situácia, kedy by sa za určitého vývoja v 3C skupine do nasledujúceho cyklu rozhodlo nastúpiť príliš veľa nových krajín (Turecko, Čierna Hora, San Maríno, Monako a pod.). S týmito kartami sa ale bude hrať až v júni budúci rok na Valnom zhromaždení v Grécku.