1.Rugby Club Slovan Bratislava > Tesna prehra s Derby Barbarians

Tesna prehra s Derby Barbarians

1.9.2006 Slovan - Derby 27:24

V nedeľu 17. apríla 2006 o 15.00 odohral 1. RC Slovan Bratislava zápas v rugby s anglickým výjazdovým tímom Derby Barbarians, ktorý sa na výpravy mimo Albion skladá z hráčov rôznych anglických súťaží. Tento zápas mal príchuť experimentu, pretože sa odohral len jeden deň po prehre 5:29 s Huddersfieldom - prvým anglickým klubom hrajúcim na Slovensku.

Slovan ako jediný tím rugby na Slovensku totiž musí uvažovať s prípadným súbehom ligových a medzinárodných zápasov, na ktoré by museli nastupovať rovnakí hráči. Vyloženou kuriozitou zápasu bolo, že Slovan musel hrať pri neúčasti svojich zahraničných hráčov od začiatku zápasu oslabený o dvoch hráčov.

Napriek tomu sa zo zápasu vyvinula dráma. Angličania si boli vedomí početnej výhody a únavy Slovákov a navyše na začiatku prvého polčasu rýchlo získali vedenie. V tejto situácii však začali hrať ľahkovážne a vyrobili sériu kiksov ktoré dokázali hráči Slovana využiť na položenie troch pätiek.

Navyše bol jeden z Angličanov vylúčený, čím klesla aj početná výhoda Barbarov. Niekoľko minút pred koncom sa Slovan ujal vedenia 24:22. Naneštastie ho však nedokázal udržať. Pravdepodobne po chybe rozhodcu, ktorý neodpískal priestupok Angličanov položili Barbari v závere víťaznú päťku a zvíťazili 27:24.

V šatni Slovana prakticky nepadlo o zápase slovo. Diskutovať sa pravdepodobne bude v stredu na tréningu, kedy sa upresní aj termín nasledujúceho zápasu a súper, proti ktorému sa bude hrať. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde opäť o anglický klub, s ktorým sa bude hrať v piatok 22. apríla 2006 večer.