Zájezdu se zúčastnili: Mihalka, Stacho, Rojík, Grünner, Puha, Náter, Rábara, Mihálik, Sedlák, Janžo, Mihalik, Orlický, Hybben, Nezić. Mikuláš, David, Kučera, Bačík, Fialka a realizačný tím, Kubala a Krützner.

Celý tým se sešel ve středu 29.2 před půlnocí u ZŠ Kalinčiakova a vyjel autobusem směrem

do Chorvatského letoviska Novi Vinodolski, kam jsme dorazili v dopoledních hodinách.

Ubytováni jsme byli v penzionu u paní Dragici, která se o nás se po celou dobu našeho

pobytu velmi dobře starala společně se svými kolegyněmi. Strava i ubytování byly na

vynikající úrovni. Výhodou bylo, že jsme mohli na hřiště dojít pěšky, cirka deset minut, nebo

za stejnou chvilku sejít do centra města čí na pláž, kde někteří hráči po tréninku zchladili svá

těla v moři.

Po dohodě s Jurou Jíšou, který se nemohl zájezdu zúčastnit z pracovních důvodů, jsem

se na trénincích zaměřil především na standardní situace a hře po nich. Absolvovali jsme

celkem sedm tr. jednotek, včetně kondičního testu, který dopadl velmi slušně, a k tomu

jeden bonusový závod do schodů, který vymyslel lídr a organizátor zájezdu Vladky Kubala.

Poslední večer jsme zorganizovali grilovačku u příležitosti narozenin ,, Rebra´´ . Připili jsme si

jen symbolicky, protože v neděli ráno jsme přejížděli do Krasice, která je předměstím Rieky,

kde nás čekal velmi kvalitní soupeř Vilani, s nímž jsme sehráli přátelské utkání. Do Vilanů

jsme se pustili s velkým nasazením a brzy vedli 12 : 0, soupeř ale nic nevzdával a do konce

poločasu obrátil skóre ve svůj prospěch na 12 : 19 – chybovali jsme více méně individuelně.

V druhé polovině jsme opět rychle strhli vedení na naši stranu dvěma pětkami, ale potom

začaly trochu docházet síly po náročném soustředění a soupeř se opět dostal do vedení.

Utkání nakonec skončilo remízou 29 : 29, a tak si myslím, že i diváci musely být spokojení,

protože viděli pěkné a napínavé ragby do poslední minuty, kde padlo na každé straně pět

pětek s dvěma prokopy. Pozitivem je, že některé nové herní prvky, které jsme nacvičovali,

zafungovaly a je třeba si je jen dobře zažít.

Po předání klubových suvenýrů a krátkém třetím poločase jsme se vydali k našim domovům,

kam jsme dorazili v časných ranních pondělních hodinách.

Soustředění bylo velmi kvalitní po všech stránkách a věřím, že RC Slovan vstoupí do nové