Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovan - Zlín 34:25 (zápas očami trénera Jíšu)

Slovan - Zlín 34:25 (zápas očami trénera Jíšu)

16.10.2012

Slovan - Zlín 34:25 (zápas očami trénera Jíšu)

Dne 14.10.2012 pokračovala  podzimní část 1. české ligy třetím kolem na hřišti Slovanu Bratislava, kam zavítali hráči RC Zlín.

Utkání začalo výkopem domácích ve 14.00 hodin v Čunove a hned od prvních minut začali domácí obrovským tlakem. A právě z přemíry snahy byl již v 1 minutě odpískán hlavním rozhodčím Šustkem trestný kop proti domácím. Nedali se však tímto zastrašit a dalšími útoky dokázali mužstvo hostí dostat pod tlak. Nutili tím mužstvo ze Zlína také k předčasnému vybíhání k chybám a dlouhými trestnými kopy získávali velké území bez boje.

Již v 15 minutě domácí skórovali v zastoupení Antoina po krásném signálu v útoku a domácí šli do vedení s prokopem M. Kučery 7 ku 0. Hráči Zlína však nevzdávali a neustálým individuelním prorážením získávali území a drželi tak hráče belasích pod tlakem. Ten hosté zúročili úspěšným položením pětky a s prokopem v 19 minutě srovnali stav na 7 : 7.

Následující minuty se hra odvíjela mezi oběma dvaadvacítkami. Oboustranně dobrá obrana dokázala vždy odhalit díry v nezkonsolidované obraně útočícího mužstva a tak se hra přelévala za vydatné divácké podpory. Bohužel hosté dokázali skórovat jako první v 32 minutě a šli do vedení bez prokopu na 7 : 12.

Po další minuty byla opět hra velmi vyrovnaná a dávala vyniknout skvělým zákrokům domácích, kteří se předháněli výbornými obrannými zákroky. Nejvíce problémů hostím působila skvěle zorganizovaná útočná řada domácích. Střídaly se zde dlouhé přihrávky s krátkými, dobře zahrané signály s chytrými kopy do nekrytého prostoru.

Rojníci ovšem nezůstávali příliš pozadu a hráli jak o život. Dobrým vybíháním neměli útočící hráči hostí příliš mnoho prostoru na rozbíhání a tak je vždy ubránili v zárodku pokusů o útočení. Hosté pod zvýšeným tlakem domácích dělali také hyby a tak měl Kučera v 32 minutě možnost snížit skóre trestným kopem téměř z poloviny hřiště, čehož využil a stav se zastavil na 10 : 12 pro Zlín. Do konce poločasu vystupňovali hosté svůj tlak a po dalších chybách domácích a opakovaných trestných kopech se poločas zastavil po položení pětky v 34 minutě bez prokopu a proměněným trestným kopem na 10 : 20 pro Zlín.

Druhý poločas rozjeli domácí ve velkém stylu a již v 45 minutě po akci roje pokládal pětku Giorgio s prokopem M. Kučery korigoval stav na 17 : 20. Domácí mužstvo hnala vpřed nejen touha po vítězství, ale i úžasná divácká podpora a tak Michal Kučera úročil skvělou hru roje a s položením pětky v 52 minutě  s prokopem bylo skóre utkání 24 : 20. Utkání bylo v dalších minutách velmi vyrovnané a spíše rozhodovaly individuelní chyby, kde byla už jen otázka využitelnosti a získání výhody.

Hráči Slovanu dokázali o něco lépe využít některých okamžiků při jejich skvělé obraně a v 55 minutě zvyšovali vedení prokopem, díky položené pětce M. Janža a svěle kopajícího M. Kučery na 31 ku 20. Hráči Zlína odváděli obrovské úsilí o zkorigování výsledku a to se podařilo téměř z výkopu a v 56 minutě skórovali položením pětky bez prokopu na 31 : 25.

Utkání nebylo zdaleka rozhodnuté a hosté odváděli obrovský kus práce. Přesto domácí dokázali odpovědět nebezpečnými akcemi útoku a s pomocí podpory zabíhajících rojníků vždy získávali zpět ztracené území. Tam hosté velmi chybovali a jeden z posledních trestných kopů opět zúročil M. Kučera a v 60 minutě se skóre po trestném kopu téměř z poloviny hřiště zastavilo na konečných 34 : 25.

 

Sestava domácích:

Ondro, Orol, Jožko, Martin Mihalka, Anďo, Martin Majovský, Andrej, Giorgi , Šmajchel, Antoine, Martin Janžo, Connah, Kubo, Vladky, Michal Kučera.

 

Silná lavička:

Šulec, Mišo TT, Šafar, Ľudo, Erich, Denis, Tordiman.

 

 

Poznámka kapitána:

Na zápas bolo pripravených takmer 30 hráčov no na súpiske ich môže byť iba 22. Dúfame, že nenominácia hráčov len pozitívne motivuje. S každým rátame, každý je súčasť mužstva. 

Na súpisku sa pre tento zápas nedostali prítomní:

David, Jonatan, Šoky, Andrej, Jano, Braňo, Mihal, Zdenko, Matúš.