1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovan - Zlín 26:14 (7:11)

Slovan - Zlín 26:14 (7:11)

25.4.2012

Další utkání jarní části I. České ragbyové ligy KB, proběhlo v neděli 22.4.2012 na hřišti RC Slovanu Bratislava v Čunově, kam zavítalo mužstvo ze Zlína. Mírným favoritem byli domácí, kteří měli za sebou tři vítězství ze tří zápasů, kdy dokázali postupně porazit mužstva RC Olomouc, RC Bystrc a nakonec i RC Mariánské Hory. Utkání skončilo doslova vydřeným vítězstvím Slovanu 26 :14 s poločasem 7 : 11.

Tentokrát si odpustím dlouhosáhlé elaboráty o splněné taktice, ale mé celé hodnocení mohu shrnout do jedné jediné věty – OPĚT TU MÁME NÁŠ STARÝ ZNÁMÝ SLOVAN, KTERÝ JE SCHOPEN PROHRÁT I VYHRANÉ UTKÁNÍ. Naštěstí se v tomto utkání jedná jen a pouze o slogan.

K tomuto závěru mě přiměl výkon mužstva, jako celku v tomto utkání. Patnáct neukázněných hráčů, patnáct individualistů a patnáct ukřivděných hráčů špatným výkonem jiného spoluhráče. Nelze však jedním dechem zahrnout výkon všech hráčů do tohoto mého hodnocení, protože bych leckterým křivdil, ale herní projev mužstva byl prabídný. Toto dnešní vítězné utkání i přes nelichotivý výkon, lze označit za doslova vydřené, ale vítězné. A proto si ho musíme vážit o to víc.

První poločas byl skutečně katastrofální i přes to, že jsme převážnou část byli na polovině soupeře. Jen pro zamyšlení, za odehraných 44 minut prvního poločasu, bylo proti Slovanu nařízeno 13 zasloužených trestných kopů. Každé TŘI MINUTY trestný kop. Z toho 5 kopů na vlastní polovině a 8 na polovině soupeře. Co z toho plyne? Přesný opak toho, co jsme hráli doposud. Nutit soupeře k chybám perfektní obranou, brát míče ze soupeřových útočných akcí a zakládat útok do nezformované obrany soupeře. Velmi těžko se bojuje proti vlastním zbraním. Naším velkým soupeřem nebyli hráči Zlína, ale naše vlastní nekázeň a o individuelní chuti rozhodnout utkání. Ano, ragby je kolektivní hra, a pokud si někdo myslí, že utkání rozhodne sám, je to jen dílo okamžiku, kdy se situace obrátí a míč odevzdaný soupeři skončí ve vlastním brankovišti. K našemu velkému štěstí toto nenastalo a soupeř se udržel v bezpečné vzdálenosti od brankoviště.

Jediný okamžik, který stojí za vyzdvihnutí, je obrovské nasazení a bojovnost všech hráčů, kteří dokázali korigovat negativně se vyvíjející utkání a strhnout vítězství na svou stranu. Za toto skutečně patří mužstvu mé poděkování, že se nenechali vyprovokovat nečistými zákroky soupeře. Byly zde vynikající zákroky jednotlivců a ukřivdil bych především zadákovi mužstva Pierru Chancellovi, který odvedl 100%ní výkon a opět strhával mužstvo k lepšímu výkonu.

Naše první body položil Mihálik v 30 minutě s prokopem Kučery M. V 46 minutě přidal 5 bodů svým prvním položením, hráč druhé řady Mihalka, po mimořádně vydařené akci roje ( bylo po utkání náležitě oceněno spoluhráči a vypita číše lahodného moku z vlastní kopačky J) a opět s prokopem Kučery M. Ve druhém poločase zařádil v řadách Zlína výborný Pierre Chancell, kdy chytil překop soupeře a doslova se prokličkoval jejich obrannou řadou a krásnou pětkou položil soupeře na lopatky i s prokopem Kučery M. V samotném závěru utkání se blýskl chytrou pětkou Kučera M. Přes ruck soupeře pečetil výsledek a bez prokopu na 26 : 14.