1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovan prekvapujúco zvíťazil nad rakúskym vicemajstrom

Slovan prekvapujúco zvíťazil nad rakúskym vicemajstrom

31.8.2006 1. RC Slovan Bratislava vs Vienna Celtic RFC

V nedeľu 9.10.2005 sa na Slovensku odohral prvý zápas v rugby po 43 rokoch, v ktorom hráči 1. RC Slovan Bratislava prekvapujúco zvíťazili nad rakúskym vicemajstrom Vienna Celtic RFC výsledkom 5:0. Jedinú päťku v tvrdom zápase položil v polovici prvého polčasu po krátkom zaváhaní rakúskej obrany Tony Puverle.

V druhom polčase sa hráčom Slovana podarilo ubrániť svoje tesné vedenie proti koordinovaným útokom veľmi dobre zohratých Viedenčanov, ktorí sa v jednom prípade priblížili k bránkovisku domácich na vzdialenosť dvoch metrov. Týmto výsledkom 1.RC Slovan Bratislava potvrdil svoju ambíciu nastúpiť v nasledujúcom ročníku rakúskej rugby ligy, ktorú by chcel potvrdiť v priebehu sezóny v priateľských zápasoch s ďalšími klubmi tejto súťaže.