1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovan - Petrovice 31:29 (17:10)

Slovan - Petrovice 31:29 (17:10)

16.5.2013

Heuréka, všem přátelům belasích a šišatého míče. Konečně štěstí pokálelo hrstku bojujících slovanistů, kteří se snažili zvrátit nepřízeň osudu v 13. kole I. české ragbyové ligy 12.5.2013 v Čunove v Bratislavě proti hráčům RC Petrovice. Utkání skončilo opravdu vydřeným vítězstvím domácích v poměru 31 : 29 s poločasem 17 : 10.

Tak jako všechny kluby na konci sezony, tak i domácí mužstvo postrádalo několik zraněných hráčů ze základní sestavy a tak naskočili s odvahou slovanistům jim vlastní, do posledního utkání hráči, kteří se v zápisech objevovali spíše na lavici náhradníků. Ovšem v utkání si nezadali s pravými matadory.

Opravdové drama zahájili výkopem hosté v 13.00 hod za rozhodování hlavního rozhodčího Miroslava Šustka. Ten již v 5 minutě odpískal první položení pětky hostí a s prokopem byl stav 0 : 7 pro hostující tým. Body dávalo hostující křídlo po ojedinělé akci útoku, kdy tento hráč dokázal proběhnout pri autoví lajne a nikým neohrožován položil body pod branku. Domácí se bez ostychu vrhli do boje o vítězství bez respektu a hru bez problémů srovnali. Svůj tlak korunovali již v 8 minutě hrou roje, kdy rojníci již sedmou fází přehráli bránící se hosty a v zastoupení Orla  směrovala nezadržitelně do brankoviště. Jeden z obránců však zabránil bodům brutální skládkou za krk. Tuto skládku ohodnotil hlavní rozhodčí trestnou pětkou a s prokopem byl stav 7 : 7.

V mlýnech dominovali stále domácí a míč ztráceli jen zřídka natočením mlýnu soupeřem. V autech byla hra vcelku vyrovnaná a většinou vyhrávalo vhazující mužstvo. Na trestné kopy vyhráli domácí a díky jednomu z nich šli belasí do vedení v 17 minutě na 10 : 7. Tempo hry většinou diktovali domácí s průměrným počtem 4 fází získávali velmi pracně území. Vždy však malou chybou v závěru ztráceli míč a hosté chytrým kopem stěhovai hru na polovinu domácích.  Ve 28 minutě byl mlýn 5 metrů od brankoviště hostí, ten vyhráli vhazující domácí a Puha na mlýnovce a s nafingovanou přihrávkou se dostal pod branku, kde položením s prokopem zvýšil náskok domácích na 17 : 7. V tomto okamžiku domácí z nepochopitelných důvodů polevili a hosté zvýšeným tlakem srovnali hru, do konce poločasu znížili tresným kopem na 17:10.

Ve druhé půli si domácí svým chvílemi laxním přístupem zbytečně zdramatizovali bodový náskok, který byl ve 43 minutě díky položení 5 bodů mlýnovky Puhy a následným prokopem 24 : 10. Ač se zdálo být utkání rozhodnuté, opak byl pravdou. Snížením bodového rozdílu na 24 : 22 během 12 minut, ubral na síle domácích a hosté zvýšenou agresivitou získávali pozvolna herní převahu. Tu korunovali díky několika rozhodujícím chybám v obranné fázi bodovým ziskem a skóre se zastavilo na 24 : 29. Hra byla velmi dramatická a rozhodčí stěží držel některé zákroky hostí v mezích pravidel. Korunou byl v 71 minutě úder pěstí do obličeje ležícího Puhy jedním z hostujících hráčů. Odveta byla okamžitá a za úder čelem domácího Sedláka do hrudníku útočníka, dostal domácí hráč červenou kartu. Na hře to však nebylo vidět, protože ukřivdění domácí zvýšili svoje úsilí v nasazení, nikoli v nečisté hře. O utkání rozhodl domácí pilíř Lesa prvními body v jeho ragbyové kariéře a po šesté fázi roje se prodral přes několik obránců a touto vítěznou pětkou s prokopem Puhy, pečetil konec utkání na 31 : 29.

Samotné utkání bylo pro Slovan naprosto stejným obrazem celé jarní části této sezony. Přemíra snahy o vítězství a herní nevyzrálost jednotlivých hráčů, nejde ruku v ruce s výsledky utkání. Obrovské nasazení a bojovná srdce hráčů, dává velký předpoklad k vítězství, bohužel však v předešlých utkání naprosto dokonale svázala ruce i nohy hráčům, bojujícím o vítězství. Toť alfa a omega herního projevu jarních proher RC Slovanu Bratislava.

Přejme belasím, aby podzimní část sezony proběhla poněkud úspěšněji, než končící jarní části sezony 2012 – 2013.

Sestava mužstva: Rojík Jozef, Mihalik Michal, Lesa Jaro, Rechtorovič Zdeno, Náter Andrej, Vereš Ľudovit, Rabara Andrej, Sedlák Tomáš, Puha Daniel, Janžo Martin, Hybben Branislav, Orlický Lubomír, Križan Jakub, Šoka Martin, Nezič Denis, Mikuláš Michal, Ovolín David, Žák Ján, Szekely Ján, Balet.

Mé poděkování patří všem hráčům za odvedený výkon a hlavně lavičce s náhradníky, která nebyla nikdy prázdná i přesto, že nenaskočili do hry. Byli ale připraveni a tím byli velkou podporou ostatním hráčům.