Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovan - Ostrava 14:18 (0:15)

Slovan - Ostrava 14:18 (0:15)

28.9.2011

Máme za sebou další utkání I.ligy rugby, které proběhlo v domácím prostředí Slovanu, dne 25.9.11. s mužstvem RC Mariánské Hory. Utkání rozhodoval jako hlavní rozhodčí pan Habrda z Vyškova. V celku napínavé utkání skočilo vítězstvím hostí v poměru 14:18.

Utkání bylo bojovné, a chvilkami až na samé hranici únosnosti pravidel. Za stavu 14:15 pro hosty, domácí neproměnili trestný kop vcelku z dobré pozice – spojnice 15 metrové čáry dvaadvacítky. Nehledě na obrovskou šanci asi v 75 minutě, kdy Clint unikl po rucku, prokličkoval se obranou hostí a zastavil ho až zadák, asi metr od brankoviště a ještě ke všemu měl vedle sebe volného spoluhráče, kterému však nepřihrál. Velká škoda, protože v těchto okamžicích byli belasí v obrovském tlaku a potřebovali malilinkatou vzpruhu, která by je nakopla do ještě vyšších otáček. Nestalo se a tak se dál odvíjelo tvrdé ragby s tím, že se hra přelévala mezi dvaadvacítkama.

Z mého pohledu však měli ze hry více domácí, nedokázali však z tohoto okamžiku vytěžit víc, jak pouhé trestné kopy. Ty však poskytovali svému soupeři vzápětí také, díky osobním chybám. Co říci k samotnému utkání.

Nemohu odepřít domácím obrovskou touhu po vítězství. To byla tak obrovská, že jim svazovala doslova ruce, nohy a mnohdy bohužel i mozek. Z přemíry snahy a touhy po rozhodnutí utkání zapomněli, že ragby je kolektivní hra a že ač tvrdé a rychlé, musí se u něho přemýšlet.

Musím opět jen suše konstatovat, že zvolená taktika by znamenala úspěch, ovšem ale skutečnost, tak ta byla doslova v tom, no řekněme v háji. Ani jeden jediný zvolený taktický pokyn nebyl dodržen.

O poločase i sami belasí uznali, že nedokázali dodržet taktické pokyny. Nicméně i druhý poločas se odvíjel ve stejném duchu. Omlouvám se, byla tam malá diference – za I.poločas bylo nařízeno 14 trestných kopů a za II. poločas „jen“ 11, oprati soupeřových 7 v I.poločase a 5 v poločase druhém.

V tomto, dle mého skromného mínění – nešťastného utkání, došlo k jednomu zlepšení. V jarní části letošní ligy si kluci prohrávali utkání vlastními chybami, např. špatnou přihrávkou. Zatím to však vypadá, že v podzimní části soutěže, budou svá utkání prohrávat z převeliké touhy po vítězství a hlavně, vlastní nerozvážností. Snad klukům dojde takový zajímavý okamžik, že ragby je hra o 15 hráčích, nikoli v individuelním přístupu a touze rozhodnout.