1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovan - Olomouc 15:20 (5:5)

Slovan - Olomouc 15:20 (5:5)

16.4.2013

V pořadí 9. kolo 1. České ragbyové ligy, proběhlo o tomto víkendu dne 14.4.2013 na Slovensku na hřišti RC Slovan Rastislava v Čunovo. Po několika odložených utkání to bylo první ligové utkání belasích. Pro RC Olomouc to bylo již druhé ligové utkání a tak měli mírnou výhodu v rozehranosti. Utkání skončilo vítězstvím hostí v poměru 15 : 20 s poločasem 5 : 5.

Samotné utkání bylo velmi vyrovnané a bojovné z obou stran. Nedá se říci, které z obou mužstev mělo více šancí. Snad jen jediný okamžik, který mohl rozhodnout utkání, byly dva neproměněné trestné kopy belasích z čehož se dá usuzovat, že při stavu 15 : 10 pro Slovan by se jen upevnilo vedení a utkání by mělo pravděpodobně i vyšší tempo ze strany hráčů Slovanu.

Určitě bych si tentokrát dovolil nepatrnou glosičku v tom smyslu, že si toto utkání prohráli samotní hráči Slovanu i přesto, že měli mnohokrát navrch. V první půli měli minimálně 4x položit body. Ovšem vést v 70 minutě 15 : 10 a prohrát doslova vydřené utkání, tak to je už opravdu veliká smůla.

Pravdou je, že jsem v závěru chtěl posílit tlak mužstva střídáním všech 7 náhradníků. Tady mám dilema pro malé zamyšlení, zda toto střídání mužstvo spíše oslabilo, než posílilo. Pravdou je, že tito čerství hráči mužstvo vůbec, ale vůbec neposílilo a z hřiště naopak odešlo 7 rozpumpovaných hráčů, i když zase unavených. Avšak stejně, jako všichni ostatní, protože se utkání opravdu hrálo ve vysokém tempu.

Tuto neděli zajíždí Slovan do Zlína, kde by mělo proběhnout 10. kolo. Budu věřit, že si z nedělního utkání vezmeme ponaučení všichni a nikoho nenecháme na pochybách, že RC Slovan Bratislava už dávno nepatří k outsiderům 1. České ligy.

Sestava Slovanu Bratislava: Mihálik Michal, Štefanšich Ondrej, Ovolín David, Mhalka Martin, Náter Andej, Vereš Ľudovít, Rabara Andrej, Orlický Lubomír, Puha Daniel, Janžo Martin, Križan Jakub, Nezič Denis, Kubala Vladimir, Fialka Radek, Mikuláš Mihal, Lesa Jaro, Gregorovič Boris, Rechtovovič Zdeno, Sedlák Tomáš, Szekeli Ján, Mihálik Martin.