1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovan - Bystrc 0:50 (0:14)

Slovan - Bystrc 0:50 (0:14)

18.5.2011

Dalším kolem l. ligy KB, mezi domácím RC Slovan Bratislava a hosty RC Bystrcí, se konalo 16.5.2011 v Brně. Bohužel ani v tomto případě nemohl Slovan využít domácího prostředí a ta, ač hosté v Brně-Bytrci, vystupovali jako domácí. Výkop byl plánován na 14.00 hod za rozhodování hlavním rozhodčím Jarou Bednaříkem, s pomezními z vlastních řad mužstev.

Hned od výkopu šel Slovan do tlaku a dlouhé minuty nepustil domácí do souvislé akce. Hra se přelévala mezi dvaadvacítkami, ale přece jen měli více ze hry hosté z Bystrce. Domácí houževnatě bránili až do 13 minuty, kdy se prosadili rychlí útočníci hostí po křídle a pokládali první body. Krejčí v klidu proměnil téměř od autové čáry a skóre bylo 7 : 0 pro domácí.

Hra se odvíjela ve stejné režii hostí, kteří kontrolovali míč, avšak domácí, celkem dobrou obranou, dokázali často získávat míče po skládkách z přehozů. Překvapivě brali hráči Slovanu míče z mlýnů i autů hostí a tak belasí, velmi často úspěšně útočili ze standardních situací. Nejvíce metrů však dokázali získat po skládce a vypadených míčů, které zvedali a útočili do nezformované obrany hostí. Podle pokynů trenéra se jim dařily i krátké přihrávky s podporou a nadělali tím trenérům domácích, nejednu vrásku na opáleném čele.

Hráči Bystrce se přes snahu soupeře o skórování v 5 metrovém území u vlastního brankoviště, vždy ubránili a z jedné akce, únikem přes celé hřiště v 21 minutě utkání, skórovali podruhé. Tomáš Krejčí opět nezaváhal z velké dálky a skóre se do poločasu ustálilo na 0 : 14 pro hráče Bystrce.

Ve druhém poločase však začal domácímu Slovanu docházet dech, a tak se postupně Bystrc stával pánem na hřišti i přes enormní snahu belasích. Hra Bystrce byla v těchto závěrečných 40ti minutách nad jejich síly. A tak postupně hosté skórovali v 46, 52, 58, 70, 72 a 78 minutě utkání.

Co říci závěrem? Překvapilo mě, kolika trestných kopů se hráči Bystrce dopustili. Opravdu hodně a převelká škoda, že toho hráči Slovanu nedokázali více využít. Přičemž byli 5x několik metrů od brankoviště Bytrce. Dosažené body by jim nalily do žil spoustu energie a určitě by dokázali vyšetřit špetku sil do druhého poločasu a dosažené body znázeji uhájit. Je totiž známé, že obrana daleko více vysiluje, než útočení.

Doufejme, že si hráči Slovanu z každého, i když prohraného utkání, vezmou něco ponaučení. Tak by se jim v budoucnu podařilo více zužitkovat nabyté zkušenosti a eliminovat tyto, psychicky velmi náročné „nakládačky“.

Další kolo zajede Slovan na hřiště TJ Sokol Mariánské Hory, ovšem ve změněném termínu, a to v sobotu 21.5.2011. Přejme jim hodně štěstí, aby se toto i krapet unavilo a sedlo si v celé svojí kráse na slovanisty.