1.Rugby Club Slovan Bratislava > Report zo zápasu s Olomoucom

Report zo zápasu s Olomoucom

4.6.2012

Dnešním víkendem 27.5.2012 se skončila druhá část sezony 2011 - 2012  - 1. Ligy ragby. V tomto kole zavítali belasí z metropole Slovenska z Bratislavy do Olomouce. Jako hlavní delegovaný rozhodčí Kohout Ladislav z Brna, zahájil utkání přesně v 14.00 hod.

Do Olomouce přijeli kluci ze Slovanu s plným počtem náhradníků, což svědčí o skvělém přístupu všech členů oddílu RC Slovan Bratislava. Utkání skončilo 20 : 34 s poločasem 10:7.

Celkově bych utkání hodnotil za oboustranně velmi bojovné. Mužstvo domácích vycházelo z velmi dobře organizované obrany a i přes obrovskou snahu belasích, je dokázali udržet na úrovni vlastní dvaadvacítky. Několikrát se hosté dostali i na úroveň 5 metrů od brankoviště domácích, ti však perfektní obranou dokázali vždy odvrátit hrozící body. A právě z těchto situací domácí těžili a získávali body. V roji byla hra spíše ve prospěch hráčů Slovanu, ale v útoku, tam to skřípalo. Ve snaze o rychlé přenášení hry na křídlo dlouhou přihrávkou, několikrát rychlá domácí tříčtvrtka tuto přihrávku vypíchla a jen enormním úsilím hosté dokázali hru přenést zpět na polovinu domácích. Např. ve 43 minutě prvního poločasu z této „obranné“ akce získali hráči Olomouce 5 bodů, a bez prokopu odcházeli do šaten s vedením 10 : 7.

Druhý poločas začal pod taktovkou hráčů Slovanu. V mlýnech byli nekompromisní a vyhrávali i soupeřovy mlýny. Také se jim dařilo přidržet pokusy o natáčení mlýnů a tak z těchto standardních situací získávali nejen míče, ale i metry. Dařilo se i v opakovaných fázích kolem rucků, i přes houževnatou obranu domácích hráčů. Útočníkům se začalo dařit také a krátkými přihrávkami začínali soupeře přehrávat. Z mého pohledu velmi pěkné utkání, technicky dobře zahrané oběma stranami. Dařilo se oboustranně nacvičeným signálům a tak nebyla nouze o diváckou podporu. Trestných kopů měli více domácí, avšak všechny byly většinou za běžné pravidlové přestupky. V závěru utkání se však kluci ze Slovanu prosadili a začínalo narůstat skóre ve prospěch belasích. Snad i právě proto, že vstoupilo do hry všech sedm náhradníků.

Sestava mužstva: Grunner Patrik, Klimiashuili Giorgi, Mihálik Mihal, Vereš Ľudovít, Náter Andrej, Sedlák Erich, Rabara Andrej, Mihalik Martin, Puha Daniel, Kučera Michal, Kubala Vladimir, Climetiere Charles, Janžo Martin, Hybben Branislav, Valade Antoine, Orlický Ľubomír, Ovolín Martin, Rojík Jozef, Križan Jakub, McArdle Clinton, Nezić Denis, Connah George

Body za RC Slovan Bratislava: 34 minuta Puha Daniel 5 bodů + Kučera Michal kop 2 body, 42 minuta Kučera Michal 5 + 2, Vereš Ľudovít 5, Puha Daiel 5 bodů, 77 minuta Mihálik Martin 5 bodů, 80 minuta Rabara Andrej 5 bodů za položení.

7. RC Zlín 12 3 0 9 181 369 -188 2 1 15

Ještě bych chtěl touto cestou shrnout jarní část sezony 2011 – 2012. Především musím poděkovat hráčům RC Slovan Bratislava za odvedený výkon, kdy se stali štikou jara a až na jedno smolné utkání, vyprovodili všechny soupeře z hřiště s porážkou. Podíl na tom měli naprosto všichni hráči, i náhradníci, kteří svojí účastí psychicky podpořili základní kádr mužstva. Z mojí pozice trenéra mužstva mohu dobře posoudit jejich zvyšující se herní úroveň. Docela rád bych se domníval, že by to mohlo být i mojí zásluhou, ale skutečnost je jiná. Nebýt těch bojovných slovenských srdcí, marná by byla moje snaha. Ještě moje velká gratulace za to, že se kluci nenechali zlomit po podzimních prohrách a mimo jednoho vítězného utkání se Zlínem, to nebyli prohry těsné. Děkuji pánové  ještě jednou a přeji hodně štěstí a chuti do hry v nastávající sezoně.