Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > Report zo zápasu s Bystrcom

Report zo zápasu s Bystrcom

11.4.2012

Report zo zápasu s Bystrcom

V neděli 8.4.2012, proběhlo druhé kolo jarní části I. Ligy. V utkání se sešli RC Slovan Bratislava a RC Bystrc Brno. Toto utkání se hrálo z propagačních důvodů v Břeclavě. Výkop byl stanoven na 15.00 hod. Utkání rozhodoval jako hlavní rozhodčí Miroslav Šustek. Utkání skončilo překvapivým výsledkem 31 ku 27 pro Slovan Bratislava, jako domácí tým s poločasem 24 ku 17 pro Slovan.

K samotnému utkání lze říci, že bylo hráno oběma mužstvy s vysokým nasazením až do poslední minuty. Oba poločasy byly nadstaveny o 4 minuty za ošetřování a tak diváci mohli vidět 88 minut velmi kvalitního a napínavého ragby. Hrálo se oboustranně velmi běhavé ragby, na rozdíl od dnešního silovějšího pojetí hry. Míče se dostávali často až na křídla, kde se do hry dokázali zapojit i hráči třetí řady. Hned v úvodu utkání, respektive již ve 4 minutě prvního poločasu, se po vzorné spolupráci roje a útoku, dostala Bystrc do vedení i s prokopem na 0 ku 7. Hra se dále odvíjela mezi dvaadvacítkami a v 8 minutě se podařilo Slovanu skórovat také s prokopem na 7 : 7. Opět obě mužstva předváděla velmi kvalitní hru, která byla plná přihrávek a výborných výkonů Slovanu v obraně. Kdy dokázali útočící Bystrc nejen zastavit, ale nezřídka jim míč dokázali vzít. Svým obranným tlakem jen nutili brněnské hráče k chybám a následným trestným kopům. Svědčí o tom krátká statistika trestných kopů v prvním poločase, kdy měl Slovan celkem 5 trestných kopů a z toho jen 1 trestný kop na polovině soupeře, ostatní byly na vlastní polovině. Z toho je patrné, že hráči Slovanu úspěšně bránili své brankoviště na vlastní polovině a po jeho získání, nutili hráče Bystrce k chybám.

V útočné fázi byli hráči Slovanu také velmi nebezpeční a dokázali dokonale zaskočit hráče Bystrce kombinačními přihrávkami. Konečně se belasí dokázali zbavit respektu a dokázali nejen divákům, ale hlavně i sami sobě, že ragby hrát umí. Obrana brňanů však byla také neprostupná. Ovšem Mihálik byl v těchto okamžicích k neudržení a dokázal v prvním poločase dvakrát skórovat v 8 minutě, a 19 minutě s jedním prokopem Kučery Michala. S položenými body se přidal Puha v 33 minutě s prokopem Kučery a Hybben v 42 minutě přidal 5 bodů bez prokopu. Po krásné akci roje a podporou třetí řady nezvládli obránci z Brna tlak a rozhodčí trestal brňany trestným kopem ve vzdálenosti 5 metrů od brankoviště. V tomto okamžiku neponechal rozhodčí slovanistům výhodu a hráči Chancelovi neuznal položenou pětku. Mihálik byl opět k neudržení a v následném trestném koupu  na pětimetrovce soupeře, položením 5 bodů i s prokopem Kučery, se skóre zastavilo na konečných 31 ku 27.

Všichni hráči Slovanu podali vynikající výkon, za který jim touto cestou děkuji a gratuluji k vítězství. Takové absolutorium ale zaslouží Pierre Chancel, který hrál na zadákovi, kde zaskočil za Vladimíra Kubalu, který v tomto utkání hrál na křídle. Pierre podal vynikající výkon a hráče Slovanu svým příkladem velmi podržel.

Příští víkend zajíždí RC Slovan Bratislava do Ostravy, kde se pokusí belasí opět podat dobrý výkon a potvrdit tak vzrůstající formu.

 

Sestava mužstva: Mihálik, Klimiashvili, Grunner, Mihalka, Náter, Rábara, Mihalik, Sedlák, Puha, Kučera, Hybben, Vallade, Janžo, Kubala, Chancel

Střídali: Silný, Mc Ardle