Rekordní prohra

22.3.2007 KARC - 1.RC Slovan Bratislava 83:7

Slovan utrpel v maďarskej lige jednoznačnú porážku od KARC-u 83-7, tento najhorší výsledok sa dostavil v čase a za situácie, kedy bol vo všeobecnosti najmenej očakávaný.

So súperom držal Slovan krok len v úvodnej časti hry, kedy sa Davidovi Hughesovi podarilo vyrovnať na 7:7. Slovan si v úvode uvedomil svoju prevahu v mlynoch a preto sa snažil bojovať v skrumážach, nedokázal však z nich vyťažiť územnú a ani žiadnu inú výhodu. Maďari dokázali tento herný prvok absorbovať v priebehu strednej časti prvého polčasu kedy sa hralo štvrť hodiny bez položenia bodu.

V závere polčasu sa tretí rad KARC-u presunul do útoku a maďari začali produkovať kombinácie, ktoré nevyzerali reálne ani z tribúny. Rýchlosť a presné nahrávky v prečíslení zvyšovali skóre v prospech domácich.
Slovan si z Maďarska priniesol nového experta na pozitívne myslenie, nového amerického hráča Rafiho Almani. Ten si zachoval optimizmus pod dojmom presvedčenia, že hral proti jednému z najlepších klubov vo východnej Európe. Otázka je, či dokáže v Slovane spôsobiť kultúrny šok ešte pred sobotným zápasom s Elefantók.