1.Rugby Club Slovan Bratislava > První zápas jara

První zápas jara

11.3.2007 1. RC Slovan - SK Zlín 7 - 38

Po zimní pauze hráli ragbisté Slovanu svůj první přípravný zápas před dohrávkou maďarské extraligy, kdy přivítal hráče RC Zlín. Hosté z Moravy od začátku zatlačil "belasé" na jejich polovinu a jestliže jsme se vymanil z tlaku a začali se stěhovat na polovinu soupeře, tak jsme museli chytat přesně cílené kopy zlínské útokové spojky (č.10).

Velmi rychlou lekci z efektivity předvedl hned na začátku zlínský junior Ota Hejmala ml., který nám dvakrát během 5 minut položil. My jsme hráče ve žlutých dresech přetláčeli v mlýnech na kterých jsme hodně zapracovali, ale z mlýnu jsme po několika fázích přicházeli vždy o balon po individuální technické chybě. Do půlky skóre navýšili ještě zlínští Polášek a Kotík. Především zlínský kapitán T. Kotík hrál exelentně.

Ve druhé půli jsme nechtěli polevit, přidali jsme na agresivitě a Zlín přidal už jen dvě položení a my jsme chtěli nějaké body také dát, jelikož i toto je proti technicky vyspělejšímu soupeři, který hraje ragby od žáků, náš dílčí úspěch. To se nám povedlo až 2 minuty před koncem kdy po sérii otevřených moulů kolem roje donesli po pěkné akci Erich Sedlák s Vladkym Kubalou šišku do pětkoviště a posledně jmenovaný položil.Další 2 body z následného kopu proměnil Daniel Puha.

Jelikož mám možnost srovnávat obě mužstva, tak mohu říct, že v dresu Slovanu se blýskli kromě celé první řady pod vedením Tonyho také Erich Sedlák, který neúnavně rozbíhal spoustu akcí a příjemně mě překvapil Peter Bolla. Výborný zápas odehrál na mlýnové spojce Dave, přes něhož šli skoro všechny akce. V útoku to bylo slabší, hra se opírá spíše o individuální průniky a chyběla větší souhra nebo nacvičený signál. Bohužel ten zlínský byl prostě lepší a zkušenější.

Chybí nám přímočarost a spoluhráč do kombinace. Hráči Slovanu zatím stále zaostávají ve hře v rucku, kdy přepadávají nebo nabíhají ze strany a v neposlední řadě skládají v oblasti krku což může znamenat spoustu trestných kopů od rozhodčího v náš neprospěch. Celkově je ale vidět zlepšení, za což jsme byli pochváleni všemi hráči zlínského RC, i když vloni zápas skončil menším bodovým rozdílem.

Zápas skončil vítězstvím Zlína 38 : 7 po poločase 26:0. Za zmínku samozřejmě ještě stojí, že v zápase se představili někteří nový hráči na obou stranách, kteří ragby hráli prvně v životě.

Velkým problémem některých našich hráčů je absolutní nedostatek respektu vůči spoluhráčům během zápasu a tím pádem i trenérovi a neomluvitelné chování těchto jednotlivců narušuje koncentraci týmu a důstojnost hry jakou je RAGBY…