1.Rugby Club Slovan Bratislava > Príprava Dragon - Slovan

Príprava Dragon - Slovan

12.4.2011

Dne 10.4.2011 proběhlo přípravné utkání, mezi domácím RC DRAGONEM BRNO a RC SLOVANEM BRATISLAVA.

Utkání začalo v 15.00 hod a rozhodoval ho Jaroslav Bednařík. Kluci ze Slovenska přijeli v nekompletní sestavě. Omluvily se posily z Olomouce i z Petrovic a tak zaskočil Konečný z Bystrce, který se přišel jen podívat. Podal skvělý výkon i přes jeho malilinkatou indispozici a tak velký dík, za pomoc Hansi. Stejně jako vydatná pomoc Romana Bačíka, který zapadl mezi slovanisty a byl jim příkladem. Do hry se zapojili i hráči bez valných zkušeností, ale proti všem předpokladům, podali výkon na hranici svých možností (štyria hráči hrali prvý krát v živote 15tkové rugby, z toho traja juniori).

Utkání začalo ve velkém stylu Dragonu a hosty zatlačili na dlouhé minuty na jejich polovině. Využívali při tom opakované fáze okolo rucků, kde měli váhovou převahu, ale přitom kupodivu i rychlé rojníky. Tyto ještě hráči Slovanu stačili ubránit dobrou obranou. Nedokázali si však poradit s tlačenými mouly. Tam ztráceli kluci hodně metrů. První body padaly právě z této situace, když si domácí v pohodě dotlačili míč do brankoviště hostí a v relativním klidu, pokládali body.

Když se Dragon ujal vedení, probíhala 9 minuta. Hra se poté vyrovnala a přelévala se z jedné poloviny hřiště, na druhou. Vyrovnávací body dal v 26 minutě Križan a s prokopem Puhy se Slovan ujal vedení 5 : 7. Opět po další části vyrovnané hry, po zahrání domluvené akce roje z autu, pojistili vedení Mihalik a bez prokopu na 5 : 12 pro Slovan. To byla 30 minuta utkání a do konce poločasu se již nic mimořádného neudálo. Pardon, přeci jen něco, Dragon v 39 minutě položil 5 bodů a bez prokopu se skóre zastavilo na 10 : 12

Druhý poločas, opět za silného větru a tentokrát v zádech hostů, byl zahájen výkopen po větru. Pokyny pro útokovku na druhý poločas zněl – využít silného větru k vysokým kopům a dvěma hráči dobíhaný, dávali dobrý předpoklad předhozu při chytání, či dobré skládky a z toho plynoucí zisk území. Dá se říci, že se o to pokoušel několikráte, nicméně zadák Dragonu, podporován hráči na křídlech, však předpokládanou chybu ne a ne spáchat. Čtvrtá minuta druhého poločasu a dragon využívá drobnou sérii chyb hostí a skórují za 5 bodů bez prokopu a máme to již 15 : 12 pro domácí. Téměř v zápětí položili domácí opět 5 bodů a tentokrát s prokopem, se skóre pohlo na 22 : 12. Hra se opět přelévala mezi brankovištěm a přes dobru obranu hostí, se domácí nedokázali prosadit. Až ve 22 minutě opět položení s prokopem a skóre bylo už poněkud výraznější 29 : 12. Hráči Slovanu se opakovaně dostávali i k mlýnům do 5 metrovky domácích. Jejich těžký roj však ubránil běhavější rojníky Slovanu a tak z těchto vydřených pozic nedokázali hosté skórovat. Škoda. Těchto šancí bylo velmi sporadicky a nevyužít je, byla škoda. Navíc se téměř vždy, domácí z těchto útlumů dostali chybou hostí, kteří jim mnohdy míč darovali. Běžela 34 minuta utkání a Dragon opět položil bez prokopu. Skóre se už do konce utkání nezměnilo. Za zmínku však stojí, neuvěřitelný obranný zákrok útokovky hostí Antoana, který stál ve vlastním brankovišti, za jedním z rucků, pár metrů od vlastního brankoviště. Proběhnuvší rojník Dragonu skočil do brankoviště a právě zmiňovaný Antoan, mu dokázal v letu míč vytrhnout z rukou a chladnokrevně ještě odkopnout do autu. Bravo! Viděl jsem vynést hráče z brankoviště, spousty vypadnuvších míčů v brankovišti, ale tohle . . . . . ! Jak se říká, všechno je jednou poprvé.

Ještě bych si dovolil krátkou statistiku aktivity hostí, která by už samotná, mohla napovědět o aktivitě jich samotných.

Auty v prvním poločase vhazovali celkem dva a vyhráli je. Dokonce dokázali vzít jeden aut soupeři. Druhý poločas svědčil o zvýšeném kopání domácích. Hosté vhazovali celkem 6 autů. Z toho vyhráli tři vhazování a tři prohráli. Ještě malý doplněk – dva vyhráli na polovině soupeře a jeden na své polovině.

S mlýny to bylo trošku jiné. V prvním poločase vhazovali kluci ze Slovanu celkem 12 mlýnů a dokázali vyhrát 7 mlýnů a z toho byly na půli soupeře 4 mlýny. V druhém poločase, dokázali hosté svojí dobrou obranou, nutit soupeře k chybám a to se projevilo sice menším počtem mlýnů a to sice jen 8 mlýny, ale 7 vyhranými mlýny. Z těchto 7 mlýnů, bylo ale 5 na půli soupeře. Není to nádherné?

S trestnými kopy to bylo podstatně vyrovnanější. Dragon měl v prvním poločase, celkem 3 trestné kopy na polovině Slovanu v 5, 7 a 15 minutě. Na oplátku měl zase Slovan také 3 trestné kopy a to v 18, 28 a 35 minutě. Navíc na polovině soupeře. V druhém poločase už domácí chybovali méně. Dovolili hostím jen 4 přestupky v 16, 20, 21 a 39 minuta. Sami zahrávali o jeden trestný kop více a to v 23, 24, 32, 34 a 40 minutě.

Co říci v samotném závěru? Díky hoši za předvedený výkon. Samozřejmě, že je co vylepšovat, ale oproti podzimním výkonům, zaznamenávám kvalitativní zlepšení, především v obraně. Musíme si však také přátelé uvědomit, že Dragon je extraligový tým, který sice na jaře nebodoval, ale je to stále jen naše přední mužstvo. I když se hrálo více méně jen s jeho rezervou. Přesto se jednalo o velmi dobrou přípravu s pohledu Slovanu. Ještě jednou díky kluci, za předvedený výkon a vzhůru do dalších bojů.