1.Rugby Club Slovan Bratislava > Ostrava - Slovan 6:14 (6:0)

Ostrava - Slovan 6:14 (6:0)

16.4.2012

Tuto neděli 15.4.2012 pokračovala I. liga dalším kolem, ve kterém zajížděl Slovan Bratislava do Mariánských Hor v Ostravě. Utkání zahájil Ladislav Kohout z Brna v 14.00 hod. Počasí ragby moc nepřálo, foukal totiž silný a nepříjemný vítr, navíc za stálého deště. Terén byl velmi měkký a pohyb po něm byl těžký. Utkání skončilo výsledkem 6 : 14 pro hosty z Bratislavy s poločasem 6 : 0.

Díky terénu bylo utkání méně ragbyovější, ale dramatičností si určitě nezadalo s předešlým utkáním s RC Bystrcí. Díky deštivému počasí, byl míč mokrý a velmi obtížně hratelný v technických momentech hry. Přesto se obě mužstva snažila o hru rukama i za cenu častých předhozů, za což si zaslouží uznání. Musím zde vyzdvihnout hru útočníků Slovanu, kdy je obrana domácích mnohdy zastavovala s velkým vypětím a dosti často i nevybíravými zákroky. Samozřejmou reakcí byly časté potyčky. Hra dostávala trošku jiný nádech a i přes několikeré potyčky zaslouží hráči Slovanu pochvalu, protože udrželi svoje nervy v mezích adrenalinové snesitelnosti a neopláceli stejnou mincí.

V prvním poločase byly velkou slabinou hostí auty. Domácí svojí první věží dokázali brát hostím jasné míče a následně z nich rychle útočit, přes rychlého vazače.  Hra se převážně odvíjela mezi dvaadvacítkama. Ze hry však měli více domácí a tak se hosté úspěšně leč houževnatě bránili. Avšak nevynechali sebemenší příležitost k tomu, aby nezaútočili. Na závěr prvního poločasu kraťounká statistika, která opět napoví o pohybu hráčů po hřišti.

Domácí měli celkem 6 trestný kopů a z toho byly pouhé dva na polovině hostí a z kterých domácí bodovali 6 body. Hosté měli naopak jen 5 trestných kopů a z toho 3 kopy na vlastní polovině a pouhé dva soupeře. Opět to napovídá o dobré obraně hostí, snaze o získání míče a následného útočení do nezformované obrany soupeře. Ten naopak porušoval pravidla zoufalými obrannými zákroky.

Druhý poločas se díky včasnému vystřídání začal odvíjet ve prospěch belasích a hra získala více na dramatičnosti. Kupodivu v mlýnech byli hosté k neudržení a často zatlačili soupeře víc jak o 5 metrů. Brali jim tímto již vyhrané míče v mlýnech a o to více měli příležitost skórovat. V 51 minutě druhého poločasu zavelel opět Mihálik k nástupu a po opakovaných fázích roje i útoku, dokázal téměř pod brankou skórovat. S prokopem Michala Kučery se skóre obrátilo ve prospěch hostí na 6 ku 7. Dlouhé minuty se hra znovu přelévala od brankoviště k brankovišti a krásné akce byly prošpikovány drobnými potyčkami. Hlavní rozhodčí Kohout však i tyto negativa zdárně ustál a nařízenou červenou kartou pro hráče domácích a žlutou kartou pro hráče hostí, dokázal hru stabilizovat a opět se začalo hrát ragby.

Velký tlak hostí korunoval body skvěle hrající útok a z pozice tříčtvrtky se prokličkoval do brankoviště domácích Mikael. Akci zakončil dvěma ukázkovými sidesteepy a opět s prokopem M. Kučery potvrdili vedení na 6 : 14.

To již probíhala 63 minuta druhého poločasu. Domácí se neuvěřitelným způsobem zmátožili a obrovským tlakem se snažili obrátit skóre. Mužstvo opět podržel výbornými zákroky Piere Chancell, který dokázal strhnout mužstvo, a přecházeli postupně do tlaku.

Vzhledem k terénu, počasí a dobré kvalitě soupeře, znovu zaslouží celé mužstvo uznání za odvedený výkon, za který jim hrozně rád děkuji i touto cestou. I přes slabší první poločas, dokázali strhnout vítězství na svou stranu a udržet ho až do konce. Slabší první poločas by se dal přičíst na vrub 4 hodinové cestě z Bratislavy do Ostravy, ale druhý poločas vše napravil. Zveme tímto všechny fanoušky belasích, aby přišli fandit hrstce statečných a bojovných srdcí z Bratislavy proti RC Zlín.Utkání se hraje na hříšti v Čunove v nedelu od 14.00.