Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > IRB trvá na zařazení ragby do programu Olympijských her

IRB trvá na zařazení ragby do programu Olympijských her

19.1.2008

Poslední olympijský vítěz - ragbyový tým USA 1924 (rugbyfootballhistory.com)
Poslední olympijský vítěz - ragbyový tým USA 1924 (rugbyfootballhistory.com)

Mediální zprávy hovoří o tom, že International Rugby Board chce zřídit profesionální skupinu lobistů, aby urychlila naši "kauzu"návratu ragby na program Olympijských her.

Podle deníku Daily Telegraph, ragbyové vazby předsedy Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Jacquese Roggeho – 7 krát reprezentoval Belgii na křídle, poté co hrál ragby na univerzitě – mohou zapracovat spíše proti nadějím na návrat ragby do programu Her v „sedmičkovém“ formátu.

Telegraph zároveň říká, že IRB se bude snažit „hrát hlasovací poker efektivněji a nejen se jednoduše spoléhat na „oprávněnost“ svého požadavku. K tomu chce využít úspěch Londýna 2012 a ustanovit profesionální lobisty k dosažení cíle, aby země – a jejich hlasy – které budou třeba, když otázka přijde znovu na pořad dne příští rok, kdy se bude jednat o programu pro Hry 2016 – byly rozhodnuty.“

Ragbyoví fanoušci jsou zklamaní, protože sport je stále „mimo hru“, přes veškerou snahu IRB. Odhad dvoudenního turnaje „Sevens“ na OH v Londýně, například, hovoří o návštěvnosti více než 300 000 platících diváků, účasti 24 týmů, celosvětovém zájmu médií, TV a inzerentů.

Daily Telegraph dále poznamenává, že hlavní olympijský stadion jak v Pekingu tento rok, tak v Londýně v roce 2012, bude mezi zahajovacím ceremoniálem a začátkem atletických soutěží 6 dnů prázdný. „K protlačení své kauzy IRB rovněž musí udělat nabídku a myslet komerčně vůči MOV tak, aby turnaj bylo těžko odmítnout. Jako nabízející IRB představí a bude realizovat organizaci Olympic Sevens, která by v každém případě znamenala pro MOV značné příjmy. Začít hovořit o tomto aspektu ragby znamená začít hovořit jazykem, kterému MOV rozumí.“ píše deník.

Převzato z http://petrovice.rugby.cz/