1.Rugby Club Slovan Bratislava > Hodnotenie zápasov v Turecku trénerom SR

Hodnotenie zápasov v Turecku trénerom SR

21.11.2012

Dne 8.11.2012 byl naplánovaný sraz reprezentace na hřišti Slovanu Bratislava. Bohužel na sraz nedorazili všichni hráči kvůli pracovním povinnostem.

Ve čtvrtek byl první trénink, který proběhl v duchu seznámení hráčů. Dále se projednala taktika hry zápasů s Tureckem a Azerbájdžánem. Vzhledem k tomu, že jsme měli na přípravu pouze dvě tréninkové jednotky a jeden přípravný zápas, nebylo možné odzkoušet všechny varianty.

Dne 10.11.2012 jsme v ranních hodinách odcestovali do Vídně, odkud nám letělo letadlo směr Istanbul, kde jsme přestoupili na další spoj směr Antálya. Do hotelu jsme se dostali v odpoledních hodinách. Nechal jsem hráče odpočinout s tím, že druhý den vyzkoušíme signály. Vzhledem k tomu, že jsme cestovali na zápas do města KEMER vzdáleného cca 70Km od hotelu, nezbylo mnoho času na přípravu.

Zápas: Turecko : Slovensko - KEMER KAZIM GÜL STADIUM (34:6)

Výkop dne 11.11.2012 ve 14:00 místního času, teplota lehce převyšovala 20°C za mírného větru.

V prvním poločase jsme hráli vyrovnané utkání, odpovídající byl stav výsledku 12 : 6. Bohužel jsme se dopustili několika přestupků, které mužstvo stálo mnoho sil. V 5. min jsme inkasovali pětku po dobře založené akci rojem, na kterou jsme včas nereagovali. V 9. min jsme odpověděli trestným kopem a snížili na stav 5:3. V 15. min soupeř nehrál podle pravidel a byl za to potrestán kopem na bránu a stav se změnil na 5:6. Mužstvo zjistilo, že můžeme s Turky hrát a také to bylo vidět na hře. Bohužel ve 21. min jsme byli potrestáni za skládku za krk žlutou kartou, díky které došlo k oslabení roje. Turecko tuto převahu využilo a po 6min byl stav 12:6. Tento výsledek vydržel do konce prvního poločasu. Ve 39. min jsme obdrželi další žlutou kartu za skládání bez balonu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili opět ve 14-ti hráčích, bohužel na úkor pravého pilíře. Ve 48. min jsme byli potrestáni, stav se změnil na 19:6. Na mužstvu bylo znát 20min hry v oslabení. V 56. min bohužel někteří hráči neprojevili důraz ve hře o balon, v polovině hřiště soupeř získal volný míč, následovalo potrestání pětkou a stav byl změněn na 24:6. V 62. min opět hráči nedodrželi dojednanou taktiku a po rychlém rozehrání trestného kopu jsme prohrávali 29:6. V 67. min byla na roji vidět únava, čehož soupeř využil při mlýnu v naší pětimetrovce a upravil tak zápas na konečných 34:6.
Zápas s Tureckem mohl dopadnout úplně jinak, kdyby hráči dodrželi domluvenou taktiku hry, kterou jsme si před zápasem domluvili.

I. poločas:

Celkem bylo 20 mlýnů: Turecko – 8 vyhraných – 4 prohrané; Slovensko – 6 vyhraných – 2 prohrané

Celkem 10 autů: Turecko - 5 vyhraných – 0 prohraných; Slovensko 4 vyhrané – 1 prohraný

II. poločas

Celkem bylo 17 mlýnů: Turecko – 6 vyhraných – 1 prohraný; Slovensko – 3 vyhrané – 7 prohraných

Celkem 10 autů: Turecko - 5 vyhraných – 2 prohrané; Slovensko - 0 vyhraných – 3 prohrané

Zápas: Slovensko : Azerbájdžán – KEMER KAZIM GÜL STADIUM 25:16

Výkop dne 14.11.2012 ve 14:00 místní ho času, teplota lehce převyšovala 25°C.

Výkop byl zpožděn o cca 10min vzhledem k tomu, že nebyla na hřišti záchranná služba. Čekání mělo fatální začátek zápasu. Hráči nebyli tak soustředění a nevěděli, co mají hrát a proto v 6. min vytvořili trestný kop, který soupeř proměnil na stav 0:3. Hráčům trvalo několik minut něž se probrali, a ve 14. min po zajímavé hře rojem změnili stav na 5:3. Vzhledem k tomu, že soupeř nehrál pohledné rugby a naše mužstvo začalo hrát jejich hru, jsme ve 25. min naší 22m vytvořili přestupek, který soupeř následně trestným kopem proměnil na stav 5:6. Hra byla neustále přerušována soupeřem, který vyžadoval časté ošetření. Tím jsme se nemohli dostat do rytmu a vytvářeli jsme zbytečné chyby. Ve 40. min se konečně dostal ke hře také útok, který předvedl velmi pohlednou akci, která byla zakončena stavem 12:6. Za tohoto stavu byl ukončen první poločas.

Do druhého poločasu jsme nastoupili soustředěni a ve 45. min jsme změnili výsledek po trestném kopu na 15:6. V 56. min jsme se dopustili přestupku proti pravidlům a soupeř Nás okamžitě potrestal trestným kopem na bránu a stav byl změněn na 15:9. Okamžitě po výkopu v 55. min roj předvedl důslednost po balonu a změnil stav na 22:9. V 70. min jsme potrestali soupeřovu chybu trestným kopem a změnili stav utkání na 25:9. V 76. min soupeř se zmohl k poslednímu tlaku a po vydařené hře rojem změnil stav utkání na konečných 25:16.

I. poločas

Celkem bylo 10 mlýnů:  Slovensko – 5 vyhraných - 0 prohraných; Azerbajdžán – 5 vyhraných – 0 prohraných

Celkem 12 autů: Slovensko - 3 vyhrané – 4 prohrané;  Azerbajdžán - 4 vyhrané – 3 prohrané

II. poločas

Celkem bylo 8 mlýnů: Slovensko – 3 vyhraných - 0 prohraných; Azerbajdžán – 4 vyhrané – 1 prohraný

Celkem bylo 5 autů: Slovensko - 2 vyhrané – 2 prohrané;  Azerbajdžán 1 vyhraný – 0 prohraný

Tímto bych chtěl poděkovat nejen realizačnímu týmu za veškeré úsilí a volný čas strávený nad zájezdem, ale také všem hráčům za předvedenou bojovnost. Na druhou stranu musím říci, že tento tým měl a má sílu na dosažení lepších výsledků. Někteří hráči překvapili a bohužel někteří zklamali.
Věřím, že v příštím roce získáme více času na přípravu.

Rugby zdar!                                                                                    Josef Fišer