1.Rugby Club Slovan Bratislava > Exluzívně přímo ze Soluně Grécko - Slovensko !!!

Exluzívně přímo ze Soluně Grécko - Slovensko !!!

13.5.2007 Grécko - Slovensko 20 - 17 (20 - 0)

Jak jsme již informovali,deset hráčů 1.RC Slovan Bratislava, ale i z několika českých klubů reprezentují svou nebo vlast svých rodičů nebo prarodičů, tedy Slovensko.

Zápas po počátečních zmatcích se začátkem zápasu, který asi patři k místním vlastnostem a kdy se čekalo na příjezd ministra řeckeho sportu začal náporem domácího Řecka. V řeckém týmu dominovali dva australani a po jednom hráči z Anglie a USA. Řekove hráli jednoduše do křídelních prostorů, kde po dvou fázích položili hned dvě pětky. Slovenským hráčům kromě tlaku v roji nic nevycházelo, i když 2x se zastavili skoro v řeckém brankovišti. Trestné kopy take míjeli sotva 3 metrové háčko. Řekove v první půli vedli 20:0.

Ve druhé půlce jsme díky 35 stupńovému vedru a zranení museli prostřídat a obraz hry se změnil. Nejprve Jarda Stoklásek na začátku sklepl řecký odkop do pětkoviště a Michal Kučera prokopl. Dále jsme vyvíjely soustavný tlak, kdy Ondrovi Hankovszkemu francouzský rozhodčí neuznal pětku přímo pod háčkem. Z následného mlýnu a akci třeti řady jsme již korunovali náš tlak dalsí pětkou od Romana Noska, Michal Kučera se zase z kopu po pětce nemýlil. Řekové na chvíli oněměli a asi 500 divaku řvali své oblíbené "Hellas". Hra se na chvíli vyrovnala, ale nás sráželi do kolen naše špatné auty, které nám nešli celý zápas. Asi 5 minut před koncem upravil z TK ještě Michal Kučera na konečných 20:17 pro Řecko.

Kapitán Tony Puverle k celému zápasu dodává: Zápas jsme si prohráli v prvním poločase, kdy naše auty působily chaoticky, ale jsem zase rád za "chalany", že jsme se ve druhé půlce zvedli, bohužel to již nestačilo a štastnějším týmem bylo nakonec Řecko.

Body: Stoklásek J. 5 (P) , Nosko R 5 (P) , Kučera M. 7 (2 TKK , 1 TK)

Sestava: Stoklásek J., Ondroušek V., Puverle A., Murár S., Motýl J., Pfeifer J., Sedlák E., Kučera J., Poledna P., Nosko R., Nosko M., Kučera M., Hughes D., Kubala V., Mana M.
Střídali: Hankovszki O., Bolla P., Majovský M., Puha D.,Rogel R.