1.Rugby Club Slovan Bratislava > Brno Bystrc - RC Zlín 17 : 13 (5:7) - Zlín postupuje!!!

Brno Bystrc - RC Zlín 17 : 13 (5:7) - Zlín postupuje!!!

4.6.2007 První zápas: RC Zlín - Bystrc Brno 27:18 (13:11)

Tony Puverle pomohl Zlínu k postupu!

Do odvetného zápasu play - off KB 1. ligy jsme nastupovali s devítibodovým plusovým skórem ze zlínského střetnutí.K zápasu kromě reprezentujícího Karla Pekáčka ve Francii a opalujícího se trenéra Jana Tvrdoně v Řecku jsme odjížděli prakticky v plné zbroji. Především přístup Jardy Stokláska je více než srdcařský, kdy bezprostředně po zápase ihned odjížděl do práce na dlouhou směnu. Pro zápas jsme měli k dispozici také hráče, kteří se nevešli ani na soupisku, což se nám venku ještě nestalo.

Zápas po vzájemném se seznamování začal naším tlakem, který jsme korunovali v 8´ nádhernou akcí roje, kdy po otočeném mlýnu postupně uniká brněnské obraně Motýl, Juřík, Hlaváček, který těsně před pětkovištěm přihrává Davidovi Richterovi, který pokládá pod klacky. Martin Kotík se z následného kopu nemýlil, vedeme 7-0. Bystrc tyto body ovšem probudili a po několika našich chybách ve 14´ snižují "oranjes" po křídle na 5-7. Poté byla hra velmi vyrovnaná, ovšem několikrát jsme se museli bránit ve vlastní dvaadvacítce. Dělali jsme více technických chyb a to především v křídelních prostorech. V první půli jsme často kopali a málo jsme kombinovali především v útoku.

Ve druhé půlce jsme se snažili hrát už více rukama, ale stále jsme hráli podobný styl kolem roje jako Bystrc, která nám hned na začátku položila pětku po průniku třetí řady. Brněnský kopáč překvapivě neměl svůj den a tak neprokopl. Nutno dodat, že jsme hráli bez vyloučeného Jardy Stokláska. My jsme se i díky rozhodčímu, který hrál již od první půle s oranžovými, kdy za každou druhou akcí následoval trestný kop proti nám těžko dostávali na polovinu Bystrce. Ze dvou dobrých vzdáleností ovšem náš kopáč Martin Kotík proměňuje dva trestné kopy a 12 minut před koncem vedeme 13-10. V tuto chvíli jsme si mysleli, že už zápas udržíme, ale v 70´ náš soupeř položil i s následným prokopem. Schylovalo se k dramatu, ale v závěru jsme prostřídali, takticky odkopávali a snažili se hru držet co nejdále od našeho brankoviště, což se nám podařilo.

A co je příčinou úspěchu: Po celý zápas výborně pracovala obrana (až na drobné vyjímky), měli jsme větší hlad po vítězství, výborně jsme zahrávali mlýny, kdy Bystrci v závěru odešel úplně tlak. Auty se také zlepšily, hráli jsme více na jistotu. Slabinou naopak byla překvapivě hra v křídelních prostorech a na zadáku (především komunikace), kdy před zápasem zapršelo a balon trochu klouzal.

Sestava: Stoklásek J., Hlaváček, Hejmala st., Dvořák M., Richter, Motýl, Juřík, Novosád, Mrlík, Kotík M., Stoklásek L., Kotík T., Žilka, Hejmala ml., Najman

Střídali: Polášek, Puverle, Prokeš, Dosoudil
Byli připraveni: Ševčík, Kovařík, Adámek

Body: Richter 5 P