Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > Belasé sú strieborné!

Belasé sú strieborné!

30.6.2013

Na posledný finálový turnaj rakúskej Bundesligy sa v skorých ranných hodinách stretáva 9 belasých bojovníčok, ktoré sa vydávajú na ďalekú cestu do 400 km vzdialeného Klagenfurtu, kde ich čakajú 4 zápasy.

Náš tým po náročnej sezóne je oklieštený zraneniami a tak sme nútení povolať skúsenú matadorku Paulu, ktorej chcem touto cestou poďakovať, že nám pomohla účasťou na turnaji.

Po náročnej ceste a diaľnicou preplnenou dovolenkármi hrnúcimi sa k moru o 11:00 prichádzame do pekného športového areálu v Klagenfurte, kde sú prichystané 2 ihriská (zároveň sa hral mužský turnaj).

K 1. zápasu nastupujeme proti družstvu Grazu, ktoré nastupuje odhodlane s plnou lavičkou. Zápas sa na druhom ihrisku, ktoré je menšie a nedovoľuje nám hrať ragby "bez kontaktu" a do krídelných priestorov. Hra sa odohrávala väčšinou v strede ihriska, kde sme mali loptu viac pod kontrolou a dokázali sme zvíťaziť 19:0.

O body sa postarali: Danka 5, Zuzka 5, Veve 5,2,2,

Na druhý zápas nastupujeme proti RC Donau II. Súperky boli doplnené o pár hráčok z iných tímov a zvyšuje sa ich kvalita.Prvý polčas je veľmi vyrovnaný, no viac z hry má náš súper. My však dokonale bránime a dokázali sme bleskovo zaútočiť a skórovať. Polčas sme teda vyhrali 5:0. Vďaka dodržaniu pokynov obdržaných cez polčas sme však našu hru zlepšili a zvíťazili sme 17:0.

O body sa postarali: Danka 5, Katka 5, Momo 5, Veve 5

Našim ďalším súperom boli Sparťanky z Melku, ktoré boli našim najväčším konkurentom v boji o 2.miesto. Tento zápas sme hrali na hlavnom "Platzi", kde bola hŕstka divákov, ktorých sme si našou hrou hneď získali na svoju stranu.V tomto zápase sme hrali naozaj to, čo sme si pred zápasom povedali a čo máme natrénované.Dievčatá súperky k ničomu nepustili a sami využívali celú šírku ihriska, vďaka čomu po krásnych akciách skórovali. Po prvom polčase hralo skóre 10:5 v náš prospech a naša hra spĺňala tie najprísnejšie kritériá. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním skóre ešte viac navýšiť a doviezť zápas do víťazného konca. Začiatkom druhého dejstva sa pri obetavej skládke zranila Ivetka, ktorá končí so slabším otrasom mozgu na nosidlách. Počas jej ošetrovania však navyšujeme skóre, baby príkladne bojujú aj za zranenú spoluhráčku a zápas doťahujú do víťazného konca s výsledkom 27:10.

O body sa postarali:Zuzka 5,5, Veve 5,2, Danka 5, Momo 5

V poslednom stretnutí sa nám do cesty postavili líderky Bundesligy z Rc Donau, ktorého káder je prešpikovaný rakúskymi reprezentantkami a tie sa na nás dokonale pripravili. Naše dievčatá, uvedomujúc si že je to ich posledný zápas sezóny, boli odhodlane zvíťaziť. Zápas bol počas celého priebehu veľmi vyrovnaný, no náš súper dokázal zvíťaziť vďaka svojim skúsenostiam a na záver mal aj fyzických síl. Stretnutie sa skončilo 7:29 v prospech našich súperiek.

O body sa postarali: Veve 5,2

Na konci turnaja bol záverečný ceremoniál, kde belasé dievčatá boli dekorované na striebornom stupienku za celú veľmi úspešnú sezónu, vrámci ktorej spravili veľký krok vpred. Na tomto napredovaní má obrovský podiel tréner, ktorý bol s nimi dva roky a urobil veľký kus práce, keď ich zaučil do tajov tohto krásneho športu. "Nebyť Teba, tento úspech by sme nikdy nedosiahli!", odkazujú dievčatá.
VĎAKA VLADKY...

Samozrejme najväčší podiel na úspechu ,ktorý sme spoločne dosiahli majú samotné hračky. Tie sa chcú neustále zdokonalovať a svojim prístupom k tréningom môžu byt príkladom mnohým členom nášho klubu.Tvoria výbornú partiu na ihrisku a aj mimo neho.

Ďakujem vám za perfektné štyri mesiace s vami a som hrdý na tento tým, čo dokázal, a zároveň dúfam, že budeme naďalej spoločne napredovať.
Včerajší deň mal čerešničku na torte o ktorú sa postarala Momo, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu hráčku turnaja.

Veľká gratulácia Momo za celý náš klub! Dúfam že toto ocenenie ťa motivuje k ďalšej tvrdej práci, tak, ako si tvrdo makala aj doteraz.

Turnaja sa zúčastnili: Katka, Kaisa, Danka, Olina, Zuzka, Veve, Ivetka, Momo, Paula