1.Rugby Club Slovan Bratislava > Battai Bulldogok II - 1.RC Slovan 41:25 (24-10)

Battai Bulldogok II - 1.RC Slovan 41:25 (24-10)

8.10.2007

V Maďarské Szazhalombattě, odkud je celek Bulldogok odehrál Slovan své druhé soutěžní utkání NB1 ligy.

K utkání jsme odjížděli s odhodláním konečně vyhrát, a přestože se to ani tentokrát nepovedlo, byl to soupeř, se kterým se dá hrát vyrovnaná partie. Bohužel opět rozhodly naše chyby v obranné činnosti. Nutno však konstatovat, že právě chyby rozhodují o výsledku v každé kolektivní hře, a my jsme jich "vyrobili" nadpočet.

Do utkání jsme vstoupili nebojácně a už v 7´ se ujali vedení 5:0 po akci rojem, kterou zakončil Honza Mandičák. Do poločasu jsme však obdrželi od soupeře čtyři pětky - všechny přes útočnou formaci, kdy jsme nedokázali maďarské útočníky odskládat. Teprve v závěru jsme se útokem prosadili i my a pětkou Romana Noska snížili na poločasových 10-24 z pohledu Slovanu.

Ve druhém poločase jsme dokázali tým Bulldogoku trochu rozhodit naším důrazem a dvěma pětkami - opět Honzy po průniku z rozehraného trestného kopu a Vladkyho Kubaly po překopu nechyceném zadákem Maďarů - jsme snížili na těsných 20:24. V tuto chvíli můžeme jen litovat neproměněných kopů po pětkách, protože průběžný výsledek se mohl přehoupnout na naši stranu.

Nicméně téměř vyrovnaný stav v této fázi hry paradoxně nakopl spíš Buldoky a třemi pětkami oproti naší jedné (Martin "Rebro" Mihálik) upravili na konečných 41:25.

V utkání jsme prostřídali všechny naše hráče, bohužel však některé předčasně z důvodu zranění (Dave) nebo doléčení po nemoci (Honza).

V tréninku se musíme opět zaměřit na obranu a s tím spojené skládání, bez kterého se ragby hrát nedá. Také základní technické dovednosti jako přihrávky se musí opakovat stále dokola. Proto apeluji na všechny hráče, aby chodili na tréninky v plném počtu, protože jedině tak se může naše hra a výkony zlepšovat.