1.Rugby Club Slovan Bratislava > 1.RC Slovan Bratislava-Pécsi Indiánok 18-18 (7-11)

1.RC Slovan Bratislava-Pécsi Indiánok 18-18 (7-11)

21.10.2007

V dalším utkání NB1 ligy jsme "vydřeli" remízu s Pécsi Indiánok! Tomuto výsledku však předcházela hra s mírnou převahou Slovanu, pokažená opět několika chybami, které nás stály vítězství.

Prvním nemilým překvapením pro nás byly rozhodčím nařízené simulované mlýny (bez tlaku) hned od začátku utkání, které si vyžádal soupeř z důvodu nasazení juniorů do 1.řady. Dá se říci, že v tomto jsme vyšli soupeři vstříc, protože mužstvo musí mít na soupisce dostatečný počet hráčů do první řady a teprve při zranění těchto hráčů v průběhu zápasu, kdy je nahradí další hráči, může být uplatněno toto pravidlo. Vzhledem k tomu, že naši hráči byli urostlejší, ztratili jsme tím jeden z našich trumfů.

Nicméně věřím, že všichni z nás si přejí hrát ragby na hřišti a nikoli u zeleného stolu, tak nedošlo z naší strany k žádným protestům.

Po úvodních minutách se opět náš soupeř ukázal techničtější, čímž se snažil překonat naše fyzicky zdatnější "Golemy".

K první změně skóre však došlo až v polovině prvního poločasu, kdy Maďaři trefili branku z trestného kopu (TK) za ofsajd po našem odkopu z vlastní 22m. Již po dvou minutách ale skórovali stejným způsobem znova po TK za nedovolené sahání do rucku (otevřeného mlýna) - 0:6. Potom jsme naštěstí přesunuli hru k soupeři a naopak po sérii TK proti němu se nám podařilo v 28´zásluhou mlýnovky Davea Hughese položit pětku, kterou kopem po pětce (KPP) potvrdil Dan Puha - 7:6.

I přesto, že jsme tuto akci asi z 3.trestného kopu po sobě úspěšně dotáhli k pětce, musíme v podobných situacích využívat možnost kopat z TK na bránu a získat tak snadno 3 body - méně může znamenat nakonec více!

Po několika minutách hry však zase přišla jedna z našich obvyklých chyb. Krako měl míč v držení, probíjel se soupeřovou obranou (ale sám bez podpory!!) a po složení hrál na zemi. Z nařízeného a rychle rozehraného TK prošel hráč Indiánoku přes čtyři naše hráče, aniž by ho složili, a položil v 31´ pětku. Po neúspěšném KPP zůstal tedy stav v poločase 7:11.

Hned z kraje druhé půle "Indiáni" sice napřed nevyužili kop na bránu z TK za křížení našich hráčů před soupeřem - tedy bránění hry, ale vyskákali náš aut na půlící čáře a po našem nesložení znova položili pětku průnikem přes půl hřiště - ve 46´ po úspěšném KPP tedy opět jejich vedení 7:18.

Slovanisti však nesložili zbraně za tohoto nepříznivého stavu a znova a znova bušili do obrany hostů z Pécsi, čímž ji nutili chybovat. Z nařízených trestných kopů za ofsajdy v 53´ a 64´ dvakrát trefil bránu Dan "Smeichel" Puha a snížil na 13:18.

Do konce utkání stále zbývalo dost času, ale naše útoky narážely na soupeřovu (již trochu slábnoucí) obranu. Teprve až necelé 2´ před koncem se nám podařilo dosáhnout maďarského brankoviště zásluhou Vladky Kubaly, který po akci útokem pokládal skoro u autové čáry. Z těžkého úhlu bohužel Smeichel minul z KPP, a tak bitva skončila smírně 18:18.

V utkání opět dostala příležitost i celá střídačka.

Chci tedy poděkovat celému mužstvu za předvedenou bojovnost a vůli vyhrát, i když to teď byla "jen" remíza.

Přestože obvykle nevyzdvihuji z týmu jednotlivce, protože ragby je kolektivní hra, tentokrát musím velmi pochválit výkony Rebra, Warriora a Smeichela, kteří dřeli snad na 120%. A hodně se mi líbily výkony Tonyho (který by hrál snad i po knockoutu), Dungy, Mačiho a Vladkyho. Ještě jednou díky.